Злиття і поглинання проблеми інтеграції IT-інфраструктур

Tagged Under : , , , ,


« Побудова інформаційної інфраструктури IBM Lotus Software   |   Інформаційна інфраструктура підприємства »

Інфраструктура підприємства - Злиття і поглинання проблеми інтеграції IT-інфраструктур

Олексій Смирнов

керівник департаменту ІТ-консалтингу

BENEFFY Consulting

Опубліковане в журналі “Злиття і поглинання”

4/2008

В більшості випадків в процесі злиття і поглинань беруть участь компанії, що склалися, з достатньо довгою історією і з своєю, корпоративною культурою управління, що сформувалася, командою професіоналів і т.д.
Як правило, IT-інфраструктура, як невід’ємна частина будь-якої компанії, що бере участь в операціях такого роду, вже сформована і функціонує в рамках бізнес-целей, визначених для неї керівництвом підприємства.

По завершенню процесів злиття і поглинання ці цілі міняються. Найчастіше це відбувається у разі поглинання дрібніших, вузькоспеціалізованих компаній крупнішими холдингами, диверсифікації бізнесу, виходом останніх на нові ринки збуту і так далі.

При цьому не тільки зміна глобальної стратегії розвитку є такою, що визначає. Якщо ми розглядатимемо сучасні реалії країн СНД і Балтії, то часто процеси злиття і поглинання на цих ринках відбуваються по схемі придбання національної компанії якимсь іноземним інвестором.
В цьому випадку неминучим результатом буде не тільки зміна стратегії розвитку підприємства, але і радикальні зміни в схемі управління підприємством - аж до заміни менеджменту.

Які ж процеси в IT-інфраструктурі відбуваються при злитті і поглинанні?

Нижче перерахований ряд питань модифікації IT-інфраструктури, які необхідно вирішити в процесі об’єднання два або більш за компанії. Необхідно відразу ж відмітити, що ніяких радикальних змін в IT-інфраструктурі робити не слід. Основним завданням на всіх етапах об’єднання двох різнорідних IT систем необхідно рахувати підтримку безперервності бізнес-процессов кожного з підприємства.
Інфраструктура підприємства


Схожі записи