Веб-сервіси як варіант основи інформаційної інфраструктури підприємства

Tagged Under : , , , ,


« Формування інформаційних ресурсів для науки і освіти на базі єдиної мережевої інфраструктури   |   Операційні ризики і ІТ-інфраструктура банку »

В процесі своєї діяльності сучасне машинобудівне підприємство створює для подальшого використання значну кількість різноманітної інформації.

Частиною створюваної інформації є інформація про матеріальні склади виробів. Така інформація створюється в процесі конструкторсько-технологічної підготовки виробництва і використовується в процесах планування, матеріально-технічного забезпечення, управління і ін., як, втім, і в самому процесі конструкторсько-технологічної підготовки виробництва.

Історично спочатку, єдиним сховищем створюваної інформації про матеріальні склади виробів були паперові документи (наприклад, як на ФГУП “Воткинській завод”, т.з. маршрутно-матеріальні відомості). Саме на їх основі створювалися різні зведення, і до них зверталися при виникненні виробничих питань.
Способом створення зведень в цьому випадку є рукописні підрахунки.

Наступним кроком розвитку, як правило, було створення баз даних інформації про матеріальні склади виробів, що заповнюються і підтримуваних шляхом введення інформації з первинних паперових документів силами спеціально сформованих груп операторів. На цьому кроці зведення (або, по украй мірі, яка те їх частина) підраховуються комп’ютерний і готуються машинопечатно.
Частково починає застосовуватися доступ до інформації, що міститься в базах даних, як альтернатива звернення до паперових документів.

Розвитком такого кроку є (а для деяких підприємств вже і було) створення програм, що дозволяють заполнять/корректировать бази даних одночасно з комп’ютерною розробкою необхідних, вже машинопечатних, документів.
На такому етапі розвитку рукописна підготовка узагальнювальних зведень використовується в одиничних випадках, а практика звернення до інформації, що міститься в базах даних, як альтернатива звернення до паперових документів, стають масовим явищем.
Інфраструктура підприємства


Схожі записи