Системна інтеграція в розрізі банківської IT-інфраструктури

Tagged Under : , , , ,


« Сукупна вартість володіння Передпродажна підготовка IT-інфраструктури   |   Управління витратами на інформаційну інфраструктуру підприємства в умовах кризи »

Інфраструктура підприємства - Системна інтеграція в розрізі банківської IT-інфраструктури

Олексій Смирнов

керівник департаменту ІТ-консалтингу

BENEFFY Consulting
Інфраструктура підприємства - Системна інтеграція в розрізі банківської IT-інфраструктури

Олена Тульбовіч

директор

BENEFFY Consulting

Опубліковане в журналі «Банківські технології»

Не секрет, що основні виробничі процеси сучасних банків практично на 100% базуються на інформаційних технологіях. Сьогодні поняття «Сучасний банк» і «інформаційні технології» звучать практично як синоніми. Багато в чому саме банки займають лідируючі позиції у впровадженні технологічних нововведень, складних і розподілених інформаційних систем.

Відкриваються нові філіали, росте кількість клієнтів банку, його обороти, стрімко розширюється спектр послуг, що надаються банком. Інформаційна система банку росте і розвивається разом з основним банківським бізнесом.
Варто поставити питання - наскільки гармонійно розвивається інформаційна система банку? Чи може вона адекватно реагувати на навантаження, що росте? Чи існує гарантія, що IT-інфраструктура в деякий момент не стане справжнім гальмом для розвитку банку?

Що ж таке - банківська IT-інфраструктура, і по яких законах вона функціонує і розвивається?

Дуже часто IT-інфраструктура банку представляється топ-менеджменту якимсь «чорним ящиком», річчю в собі. Її розвиток повністю віддається на відкуп IT-підрозділу банку, включаючи питання планування. В цьому випадку єдино можливий контроль з боку топ-менеджмента полягає в частковому урізуванні фінансових запитів IT-служб.
При цьому ніхто не може дати гарантію, що фінансові вкладення банку будуть витрачені цільовим чином, приведуть до зростання продуктивності праці і підвищать ефективність роботи інформаційної системи в цілому.
Інфраструктура підприємства


Схожі записи