Операційні ризики і ІТ-інфраструктура банку

Tagged Under : , , , ,


« Веб-сервіси як варіант основи інформаційної інфраструктури підприємства   |   Мережева і обчислювальна інфраструктура »

Інфраструктура підприємства - Операційні ризики і ІТ-інфраструктура банку

Олексій Смирнов

керівник департаменту ІТ-консалтингу

BENEFFY Consulting

Опубліковане в журналі КОРПОРАТИВНІ СИСТЕМИ

1/2008

Ризики, пов′язані із збоями ІТ-інфраструктури, можуть викликати істотні проблеми в операційній діяльності банку. У числі лідерів в СНД за швидкістю відновлення операційної діяльності знаходяться дочірні зарубіжні банки або банки, підконтрольні західними фінансовим групам.
Багато в чому це зв′язано із застосуванням методик оптимального і раціонального управління ІТ-інфраструктурою - ITIL і COBIT.

Операційний ризик, іноді званий «ризиком обтяжуй», полягає в здатності банку надавати фінансові послуги прибутковим способом. При цьому в рівній мірі важливі як здатність надавати послуги, так і здатність контролювати витрати, пов′язані з наданням цих послуг.

Операційний ризик частково відноситься до технологічного ризику і може бути результатом неправильного спрацьовування технології або поломки систем підтримки операційного відділу банку.
На жаль, вітчизняні банки недооцінюють ризики, зв′язані з використанням інформаційних технологій, хоча бізнес-процесси, що відбуваються в типовому банку, практично на 100% «зав′язані» на інформаційні технології, систему комунікацій і канали зв′язку.
У разі збою або зупинки в роботі компонентів інформаційної системи банку, повної зупинки або істотного уповільнення операційної діяльності уникнути не вдасться.

За кордоном банківське співтовариство приділяє питанням своєї ІТ-інфраструктури значно більше уваги. Ця стурбованість виражається тією позицією, яку займає ведучий ІТ-менеджер, - найчастіше директор по ІТ (CIO) входить до складу керівних органів банку і безпосередньо бере участь в ухваленні більшості важливих рішень.
Інфраструктура підприємства


Схожі записи