IT-інфраструктура банку навіщо SOA в кризу

Tagged Under : , , , ,


« Управління корпоративною мережевою інфраструктурою   |   CRM-системы в інформаційній інфраструктурі компанії »

Інфраструктура підприємства - IT-інфраструктура банку навіщо SOA в кризу

Сервісноорієнтірованная архітектура - це новий і до кризи вельми модний підхід до побудови IT-інфраструктури банку.

Зараз багато що змінилося, але, на думку експертів, через два роки приблизно половина російських банків упровадить у себе принципи SOA.

Уявимо, що банк збирається вивести на ринок новий продукт. При цьому з’ясовується, що наявні автоматизовані банківські системи (АБС) для цього не підходять.
Типова реакція IT-департаменту в цьому випадку буде приблизно такий: потрібно запланувати шість місяців на розробку технічного завдання і стільки ж на розробку рішення, так що до виведення нового продукту ми будемо готові через рік.

Банк «Ренесанс Кредит» в 2008 році зміг створити нову АБС для видачі кредитів через брокера всього за два місяці. Такій оперативності вдалося досягти завдяки раніше упровадженій так званій сервисно¬ориентированной архітектурі, або SOA.
За словами Ярослава Медокса, директора департаменту по розвитку інформаційних систем «Ренесанс Кредиту», SOA - це підхід, орієнтований на швидкий результат.

Поспішати не треба

Згідно з результатами опиту «Значення сервісноорієнтірованной архітектури для бізнесу», проведеного в 2006 році IBM серед своїх замовників, 92% з тих, хто приступив до впровадження SOA, сподівалися добитися зниження витрат. Половині з них це вдалося. Що ж, оптимізація витрат дуже актуальне завдання в умовах кризи.

В основі SOA лежать принципи багатократного використання функціональних елементів IT і ліквідації дублювання, а також модульний підхід до розробки програмного забезпечення, заснований на використанні сервісів із стандартизованими інтерфейсами. Останнє якраз і забезпечує можливість не розробляти новий додаток з нуля, а швидко зібрати його з наявних модулів.
Інфраструктура підприємства


Схожі записи