США

Tagged Under : , , , ,


« Інформаційна інфраструктура обіцянки і реальність   |   Інформаційна інфраструктура і інформаційна безпека в одному флаконі »

Для підтримки внутрішнього попиту на інформаційні технології федеральному уряду США довелося ініціювати масштабні державні програми. Серед подібних програм були і такі, як “Проблема 2000 року”, коли уряд США підігруючи своїм компаніям, повірило в смертельну небезпеку “жука тисячоліття”.
В результаті достатня працездатна техніка, яка була випущена до 1996 р., але не “підтрімувавшая дат нового тисячоліття”, була списана, а замість неї були встановлені нові машини “Y2K Compatible”. В цілому на вирішення цієї проблеми в світі було використано біля 600 млрд. дол.
Всього і кінці 1990-х років в США реалізовувалося 425 федеральних програм направлених на вирішення тих або інших конкретних соціальних і економічних проблем на основі використання інформаційних технологій.

По-перше, йдеться про інформаційні аспекти промислової політики федерального уряду. Важливим виведенням промислової політики США в ХХ столітті можна вважати прийняту в кінці 2000 р. конгресом “Національну стратегію стандартизації для США”.

По-друге, необхідно відзначити державну підтримку інформаційних технологій а також формування на цій основі сприятливого для інформацийно- технологічної промисловості іміджу її перспективного розвитку. Серед напрямів державного попиту на інформацію можна виділити:

1. інформаційне забезпечення діяльності уряду і конгресу

2. військові напрями: розвідка, інтелектуальна зброя, зв′язок з керівництвом озброєних сил, захист інформаційних ресурсів, які мають військове значення

3. напрями подвійного значення: державна контрактна система метеорологія, організація контролю за повітряним рухом, навігація пошукові і рятувальні системи, системи обов′язкової стандартизації але сертифікації
Інформаційна інфраструктура


Схожі записи