Нанациональная інформаційна інфраструктура проблеми формування

Tagged Under : , , , ,


« Чи жива кібернетика   |   Нова роль бібліотек в інформаційній інфраструктурі суспільства »

Створення і розвиток єдиного інформаційного простору Росії або, іншими словами, національної інформаційної інфраструктури (НДІ) є частиною процесу формування Глобальної інформаційної інфраструктури, або GII, що реалізовується світовою спільнотою на основі концепції відкритих систем, передбачаючою інтероперабельность, переносимість і масштабованість.

Накопичений 20-річний зарубіжний досвід створення аналогічних НДІ надає Росії унікальну можливість уникнути тих помилок і прорахунків, через які пройшли більшість держав при формуванні своєї інформаційної інфраструктури.
Цей процес, як відомо, проходив в два етапи: спочатку йшло формування НДІ на основі федеральних (національних) стандартів, потім - на базі міжнародних.

Ютуб клип смотреть на http://www.life-tv.ua .

На першому етапі несумісними виявилися майже 70 % інформаційних систем і мереж, розроблених різними фірмами і корпораціями. Перехід фірмових систем на інтерфейси, відповідні федеральним стандартам, продовжувався більше 10 років і зажадав багатомільярдних вкладень.

Другий етап був обумовлений міждержавною несумісністю інформаційних технологій, яка ускладнила міжнародний обмін і торгівлю. Виникла необхідність створення загальних принципів і технологій побудови інформаційних систем і мереж в рамках Міжнародної організації по стандартизації (ІСО), до якої увійшли більше 90 держав.

В зарубіжних країнах перехід з федеральних і фірмових стандартів на міжнародні в області інформаційних технологій триває практично до теперішнього часу, на що витрачаються мільярди.
Одночасно шляхом продажу в “треті” країни, у тому числі і до Росії, йде процес “позбавлення” від застарілих інформаційних технологій, які повністю або частково не відповідають міжнародним стандартам.
На жаль, доводиться визнати, що сучасний стан інформаційного простору Росії і ступінь його насичення інформаційними технологіями поки що перешкоджають рівноправному включенню нашої країни в світову інформаційну спільноту.
Інформаційна інфраструктура


Схожі записи